Poradenstvo: info@turbodieta.sk
Slovensky
Maďarský English Deutsch Polski Slovensky

14-dňový Intenzívny Program

Môžete dosiahnuť rýchly a viditeľný výsledok!

Ak chcete dosiahnuť intenzívne chudnutie s viditeľným efektom za krátku dobu pre blížiacu sa významnú udalosť, tento program je pre vás ako stvorený!

Tento program odporúčame pre tých, ktorí majú nadváhu nad 10 kg, alebo ktorí chcú dosiahnuť výsledok za relatívne krátky čas.

Program je náročný, ale dá sa zvládnuť ľahšie ako si myslíte. Verte nám, oplatí sa do toho pustiť.

 

Ako bude kúra prebiehať?

V prvý deň sa odporúča veľké upratovanie organizmu, vďaka ktorému sa výživné látky počas diéty lepšie vstrebú.

V prvých dňoch diéty sa hladina cukru v krvi stabilizuje, vďaka čomu sa predíde vlčiemu hladu. Po 14 dňoch sa látková výmena pretransformuje a naladí sa na ideálny rytmus. Organizmus sa naplní vitamínmi, ale tým najlepším efektom je, že bude neprestajne prebiehať zmenšovanie tukových zásob.

Jedna z najdôležitejších vlastností Turbo Diety® je chudnutie v prvom rade z tukových zásob – nie z vody a svalstva. Práve odtiaľ, odkiaľ je to potrebné!

Pozrime sa na podrobný popis diéty!

1. deň

Voliteľná fáza, detoxikácia: najlepšie bude, ak si začiatok diéty naplánujete na kľudnejší deň, napr. na víkend alebo voľný deň. Ak to inak nepôjde, s prečistením čriev môžete začať tiež neskoro popoludní (0. deň) a od nasledujúceho dňa sa môže začať s diétou podľa popisu 2. dňa.

20 g horkej soli rozmiešame v 1,5 dl vody (môže sa ochutiť citrónou šťavou) alebo v pomarančovej šťave. Ďalší spôsob je vypiť 0,5 l Hunyadi János minerálnej vody. Účinok nastane po cca. 22hodinách, kedy sa zintenzívni návšteva WC.

Po 2 hodinách po poslednom vyprázdnení sa môže užiť prvá dávka bielkovinového kokteilu. V tento deň je nutné vypiť ešte minimálne 2 ďalšie dávky kokteilu.

Pozor! Prečistenie čriev sa vykonáva len raz, a to pred začiatkom diéty! Prečistenie čriev sa odporúča, ale nie je povinnou súčasťou diéty. Ak trpíte žalúdočnými alebo črevnými ochoreniami (zápalové ochorenia) očista čriev sa neodporúča!

Od 2. dňa po 14. deň

Ak sa detoxikácia nevykonala, od prvého dňa nasledujte tieto pokyny stravovania:

Raňajky, obed, večera (podľa potreby aj olovrant) nahraďte 1 dávkou kokteilu Turbo Dieta® .


V tento deň sa pripravuje aj zeleninová polievka, ktorej tekutú časť môžete užívať počas diéty v neobmedzenom množstve. Odporúčané množstvo je 1 liter, ktorý sa zaráta do celodenného príjmu tekutín.

Suroviny:
  • cca. 40-50 dkg zeleniny podľa vlastného výberu
  • olivový olej
  • 2 l vody
  • koreniny podľa chuti
Príprava:

Zeleninu umyjeme, pokrájame na kocky, krátko ich podusíme na malom množstve olivového oleja, podľa vkusu dochutíme - môžeme použiť soľ, bujón, koreniny - následne zeleninu podlejeme 2l vody a varíme dovtedy, kým nebude uvarená. Približne za 25 minút bude polievka hotová. Uvarenú zeleninu môžete servírovať ostatným členom rodiny alebo zmraziť. So soľou narábajte opartne, radšej použite menšiu dávku ako doposiaľ.

Ako ukončiť diétu?

V posledný deň diéty vymiešajte vo vode 1 kopcovitú lyžicu nahrubo pomletých ľanových semienok. Roztok nechajte odstáť na 6 hodín a vypite ho bezprostredne pred spaním. Miesto pomletých, namočených ľanových semienok môžete zjesť 8-10 kusov sušených sliviek.

Nasledujúci deň po ukončení diéty jedzte umiernene! Na raňajky si dajte ľahký mliečny výrobok či ovocie, na obed pohár zeleninovej šťavy alebo hustejšiu zeleninovú kašu. Popoludní si môžete dopriať jogurt so zníženým obsahom tuku, na večeru opäť zeleninové pyré. Po prvom prechodnom dni sa môžete vrátiť ku klasickej, tuhej strave.
Naďalej si dávajte pozor na stravovanie, aby sa zachoval optimálny rytmus látkovej výmeny. Po ukončení diéty sa môže stať, že sa dostaví minimálny prírastok hmotnosti, nakoľko sa črevá opäť „naplnia“ tuhou stravou.

Pohyb

Diéta zaberie aj bez pohybu či intenzívneho športu, veď vaša váha je z 80% podmienená stravovaním.
Ak ste športovali aj doteraz, môžete v tom pokračovať, v tomto prípade budete musieť zmeniť dávkovanie, o čom sa dočítate ďalej.
Ak ste však doposiaľ nešportovali, nezačnite s intenzívnym pohybom spolu so začatím diéty. Ak chcete pokročiť aj v tejto oblasti, začnite malými krokmi, napr. vystúpte z autobusu skôr a pokračujte v ceste peši rýchlejším tempom, alebo namiesto výťahu choďte po schodoch, atď.

Poradenstvo

Našich poradcov môžete požiadať o pomoc  pred, počas aj po diéte. Spravíme všetko preto, aby ste od nás dostali maximálnu podporu.

 

OBJEDNÁM SI ZAČIATOČNÝ BALÍK A SCHUDNEM! »


Predtým, ako začnete s diétou!
Správne dávkovanie:

S použitím 1 porcie mlieka: 4 odmerky (35 g) kokteilového prášku zamiešať v 300 ml 1,5% mlieka. Ak nápoj pripravujete s vodou alebo mliekom s obsahom tuku pod 1% (rastlinnom), dajte 5 odmeriek (cca 43 g) do každej porcie, pretože tým nahradíte chýbajúci obsah bielkovín. Neprijímate však dodatočné kalórie. Z rastlinných mliek neodporúčame ryžové mlieko, pretože má vyšší obsah sacharidov.

Pre mužov a  ženy svýškou nad 165 cm odporúčame do programu zaradiť aj olovrant okolo 17. hodiny. Pri výške nad 180 cm sa odporúča mať aj desiatu, približne okolo 11. hodiny.

Keď intenzívne športujete (min. 45-60 minút), pred aj po tréningu si vypite polovičnú porciu kokteilu Turbo Diéta® pripraveného s vodou. Ak je vaša športová aktivita ešte intenzívnejšia, požiadajte o individuálne poradenstvo.

 

Príjem tekutín a stravovanie

Ak ste počas diéty hladní, pravdepodobne ste si nesprávne zvolili dávkovanie, alebo potreby vášho organizmu sú iné. V tomto prípade požiadajte o pomoc našich poradcov!

Príjem tekutín okrem kokteilov: denne 0,5-1 liter zeleninovej polievky (iba tekutinu) rozdelenej na celý deň. Ak si zeleninovú polievku nechcete uvariť, môžete ju nahradiť Turbo Dieta® Herbal Harmony tabletami. Celkový denný príjem tekutín by mal byť spolu s kokteilmi cca. 3 litre.

Dôležité! V dôsledku intenzívneho uvoľňovania toxických látok sa odporúča užiť denne 2 tablety Turbodieta® Herbal Harmony.

Vláknina je „kominárom“ čriev, napomáha odstraňovať usadeniny a podporuje optimálne trávenie, kvôli čomu je výhodné začleniť do diéty aj užívanie psýlia. Denne treba rozmiešať 1 lyžicu psýlia v 2 dl vody a vypiť. Nemá nepríjemnú chuť, zároveň tráveniu veľmi prospieva.

V našom receptári nájdete recepty, ktoré sa dajú ľahko pripraviť. Sú to overené a lahodné jedlá, ktoré budú chutiť celej rodine!

Ďalšie užitočné informácie

Diéta nie je komplikovaná, každopádne odporúčame prečítať si Často kladené otázky, nakoľko v nich môžete nájsť užitočné rady.

Počas držania diéty človek pociťuje normálny telesný a duševný stav. Zápcha, hnačka, pocit hladu, únava či slabosť nie sú súčasťou tejto diéty! Ak sa prejavia ich príznaky, prečítajte si najprv Často kladené otázky, alebo sa opýtajte priamo našich poradcov, ochotne vám pomôžu!

Veďte si diétny denník – pocit úspechu nabáda na ďalšiu výdrž a posilňuje ducha, ak prídu ťažšie dni! Naplánujte si denne na 30-60 minút ľahkú telesnú aktivitu, napr. intenzívnu prechádzku.

Dôležité! Ak chcete chudnúť, hladovanie nie je dobrou voľbou! Ak človek neustále pociťuje hlad, dlhodobo hladuje, fungovanie organizmu sa začne transformovať kvôli nedostatočnému príjmu výživných látok. Úbytok hmotnosti sa môže dostaviť, ale telo sa úplne vyčerpá a látková výmena sa spomalí. Keď sa nakoniec normalizuje príjem potravy, nastane jo-jo efekt, vďaka ktorému sa kilá môžu vrátiť vo väčšom množstve, ako boli zhodené. Tomuto efektu sa musíte zďaleka vyhnúť!

Máte otázku? Požiadajte o individuálne poradenstvo!»

OBJEDNÁM SI ZAČIATOČNÝ BALÍK A SCHUDNEM! »