Poradenstvo: info@turbodieta.sk
Slovensky
Maďarský English Deutsch Polski Slovensky

Ako funguje Turbo Dieta®?

Ste zvedaví, v čom spočíva tajomstvo Turbo Diety®? Čomu vďačí za viditeľné znižovanie hmotnosti, ako sa udrží výsledok chudnutia dlhodobo, a ako to, že nebudete hladní počas držania diéty?

Turbo Dieta® bola vyvinutá nemeckým lekárom na základe maďarského receptu, vďaka ktorému môžete chudnúť zdravo, taktiež sa môžu zmierniť vedľajšie účinky spôsobené nadváhou: vysoký krvný tlak, cukrovka, vysoká hladina cholesterolu.

Podstatou nového systému stravovania je príjem kvalitných bielkovín, nevyhnutných k udržaniu svalstva či fungovaniu organizmu a k bezproblémovému priebehu procesov látkovej výmeny.

Vďaka príjmu dostatočného množstva kvalitných bielkovín organizmus zužitkuje všetky prijaté výživné látky a v dôsledku zníženého príjmu energie nahrádza chýbajúce denné množstvo energie z vlastných tukových zásob.

Už počas dvojtýždňovej kúry má organizmus dostatok času zvyknúť si na nový systém stravovania, preto zhodené kilogramy na konci diéty nenaberiete späť a tým pádom sa môžete vyhnúť jojo efektu.

O jojo-efekte – Prečo sa zhodené kilá vrátia?

Naše telo na prekonanie hladovania prevádzkuje skladový systém: tukové tkanivá. Keď sa postíme, alebo držíme diétu spojenú s drastickým odnímaním energie, náš organizmus namiesto tukového tkaniva začne odbúravať predovšetkým svaly a zároveň sa spomalí aj látková výmena. Keď telu opäť poskytneme stravu, ako prvé sa naplnia tukové sklady, teda opäť priberieme to, čo sme zhodili. Vďaka tomuto systému človek prežije aj niekoľko mesiacov trvajúce hladovanie alebo podvýživu. Nakoľko Turbo Dieta® redukuje tuky, takéto riziko nehrozí.

Čo obsahuje špeciálny Turbo Dieta® bielkovinový prášok?

  • Obsahuje všetky výživné látky potrebné pre fungovanie organizmu v ideálnom množstve: bielkoviny, sacharidy, mastné kyseliny, vlákninu, 22 druhov vitamínov a minerálov.
  • Počas Turbo Diety® máte zabezpečený príjem bielkovín a výživných látok v dostatočnom množstve a kvalite, počas kúry neodoprieme svalstvu bielkoviny.
  • Hladina cukru v krvi nekolíše, nastaví sa úroveň inzulínu a mozog nás nebude neustále upozorňovať na hlad.
  • Napriek nízkemu príjmu energie dodáme organizmu počas diéty kvalitné bielkoviny, čím sa látková výmena preprogramuje a optimalizuje.
  • Denne sa spáli značné množstvo tuku.

Bielkovinový kokteilový prášok Turbo Dieta® sa usiluje o optimalizáciu metabolizmu, v rámci čoho pomáha nastoliť prirodzenú činnosť štítnej žľazy. Pod vplyvom činnosti štítnej žľazy bude Váš organizmus spaľovať uskladnené tukové zásoby v záujme uvoľnenia potrebného množstva energie; produkcia hormónov štítnou žľazou pritom zabraňuje škodlivým vplyvom voľných radikálov.

Čo budete konzumovať počas diéty?

Vo vašom stravovaní bude veľmi dôležitá pravidelnosť (jesť by ste mali približne každé 3-4 hodiny) a takisto dostatočný pitný režim. Vďaka vyváženému zloženiu sú kokteily Turbo Dieta® plnohodnotnou náhradou stravy, tzn. že nimi nahradíte vybrané jedlá počas dňa. K dispozícii sú 3 chudnúce programy: 14-dňový, 30-dňový a 40 kg plus.

Pri 14-dňovom intenzívnom programe konzumujete len kokteily Turbo Dieta® pripravené z bielkovinového prášku a mlieka, prípadne vody. Kokteily sú k dispozícii v 7 príchutiach (vanilka, čokoláda, cappuccino, jahoda, višňa, pistácia a neutrálna príchuť bez laktózy a gluténu). Každý z nich je možné ochutiť aj arómami bez pridaného cukru, vďaka čomu bude vaše stravovanie pestré a chutné. Príprava kokteilov je veľmi rýchla a praktická, nezaberie vám viac ako 30 sekúnd.

Ak by ste v stravovaní chceli kombinovať kokteily so zdravým jedlom, ideálnym riešením je 30-dňový program. Kokteily sa opäť pripravujú s mliekom alebo vodou. Okrem nich sa konzumuje 1 alebo 2-krát denne zdravé jedlo s vysokým obsahom bielkovín. Program pozostáva z 3 častí: prvá fáza (1.-3. deň), fáza úbytku hmotnosti (4.-17. deň) a fáza stabilizácie (18.-30. deň). Počas prvých 3 dni zbavíte organizmus toxických látok, psychicky aj fyzicky sa naladíte na diétu. Hneď za tým nasleduje fáza úbytku hmotnosti a odbúravania tukových zásob. Poslednou časťou programu je fáza stabilizácie, keď si látková výmena a psychika zvyknú na novú telesnú váhu, na nový nutričný objem a režim.

Veľmi podobný je aj systém stravovania pri Programe 40 kg plus, ktorý odporúčame pri želanom váhovom úbytku viac ako 40 kg. Na úvod je dôžité zvyknúť si na pravidelnosť v stravovaní a oslobodiť organizmus od toxických látok. Odporúčanou, nie však povinnou súčasťou diéty je očista čriev pomocou glauberovej soli. Keď sú črevá čisté, môže nasledovať fáza úbytku hmotnosti a následne jej stabilizácia. Fázu stabilizácie odporúčame držať dovtedy, kým nebudete pripravení na ďalší intenzívnu fázu resp. začať program odznova. Odporúčaná dĺžka prestávky je 5-7 dní. 

 

Počas kúry sa nemusíte obávať hladovania! Nakoľko organizmus dostane všetky dôležité živiny v správnom pomere, skutočný hlad nebudete pociťovať, vďaka čomu budete dynamický a doba chudnutia uplynie s dobrou náladou.

Účinnosť Turbo Diety® potvrdzujú klinické testy: napomáha opätovne nastoliť a optimalizovať  prirodzený metabolizmus organizmu.

Začnite už dnes!
Objednajte si program Turbo Dieta® a chudnite efektívne!