Poradenstvo: info@turbodieta.sk
Slovensky
Maďarský English Deutsch Polski Slovensky

Často kladené otázky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas Turbo Diety®

Vybrali sme otázky, na ktoré sa naši klieni pýtajú najčastejšie. Ak by sme niečo vynechali, neváhajte nás kontaktovať!

Ak Vás zaujímajú otázky súvisiace so 14-dňovým Intenzívnym programom alebo zdravotnými problémami,  čítajte ďalej!

Všeobecké informácie
 • Kokteilový prášok sa neodporúča mixovať s ovocnou šťavou či jogurtom.
 • Kokteilový prášok sa odporúča mixovať v studenej, nanajvýš vo vlažnej tekutine (v teplej nie).
 • Porciu je možné vymerať s priloženou odmerkou, jedna plná naberačka zodpovedá 8,75 gramom bielkovinovému kokteilovému prášku.
 • K príprave kokteilu si zaobstarajte Turbo Dieta® Šejker, alebo si ho rozmixujte.
 • Ak do kokeilu pridáte menšie množstvo prášku, neschudnete viac. K správnemu fungovaniu organizmu a látkovej výmeny je nutné zabezpečiť potrebné množstvo výživných látok – v dennej dávke kokteilového prášku sa nachádza práve také množstvo týchto látok - preto, ak by ste užili menšiu dávku kokteilu, organizmus spomalí chudnutie, začne sa zásobovať a chudnutie sa zastaví.
 • Ak pijete kávu: aj počas diéty môžete piť kávu, ale vždy si k nej doprajte aj pohár vody kvôli jej odvodňovaciemu účinku. V rámci možností kávu obmedzte ako je to len možné.
 • Ak fajčíte: podľa možnosti obmedzte množstvo. K neutralizovaniu toxických látok užite 2x2 Turbo Dieta® Antioxidant kapsule.
 • Počas diéty sa neodporúča žuť žuvačky, nakoľko navádzajú hlad.
 • Turbo Dieta® nemá vedľajšie účinky. V prvých dňoch diéty – „kvôli detoxikácie“ – sa môžu objaviť bolesti hlavy, ale príznaky počas diéty pominú.  Turbo Dieta® Antioxidant kapsule vám v tom pomôžu.
 • Môže nastať trvalý pocit smädu počas detoxikácie, ktorý po čase pominie. Je dôležité, aby denný príjem tekutín zodpovedal predpísanému množstvu. Ak si telo vypýta viac tekutín, je možné vypiť viac po 2-3 dúškoch.
 • Ak momentálne držíte diétu alebo sa postíte výhradne tekutinami, doprajte svojmu organizmu prestávku 1-2 týždne medzi 2 diétami, aby si telo opäť mohlo nájsť „rovnováhu“, čím sa pripraví na účinky kokteilov Turbo Diety.®
 • Na vstrebávanie liekov nemá Turbo Dieta® kokteil vplyv. Ak trpíte nadváhou v dôsledku choroby, diétu konzultujte s vašim lekárom.
 • Turbo Dieta® je dobrou voľbou pre všetky vekový kategórie, pre mladých aj starších zároveň. Pre ľudí vo veku 14-18 rokov odporúčame nahradiť maximálne 1-1 hlavné jedlo kokteilami. Starší ľudia môžu nahradiť denne 1-2 jedlá.
 • Jedno balenie obsahuje 15 porcií (35 g/porciu) kokteilového prášku. Koľko porcií vyjde z 1 balenia, je závislé od zvoleného programu.
Kokteil sa môže konzumovať len čerstvý, alebo si môžem dopredu pripraviť porciu ?

Najlepšie je konzumovať čerstvý kokteil, ale za vhodných podmienok skladovania si ho môžete pripraviť aj vopred. V takomto prípade o 1-2 hodinky kokteil zhustne. Ak si ho však rozriedite s trochou vody alebo mlieka, môžete ho pokojne vypiť. Po určitom čase sa enzýmy kokteilu (papaín, bromelaín) v tekutine rozpustia, preto chuťovo môže byť menej lahodný, efektívnosť kokteilu však neklesne a nemá nepriaznivý vplyv na zdravie.

Čo mám robiť, ak už niekoľko dní nemám stolicu?

Ak viac dní nemáte stolicu, kontrolujte, či kokteil pripravujete správne a či dodržiavate denný predpísaný príjem živín (pri každom programe je uvedené „Správne dávkovanie“). Okrem toho dbajte na konzumáciu tekutín a číreho zeleninového vývaru v dostatočnom množstve. Ak sa situácia napriek tomu nezmení, požiadajte o pomoc našich odborníkov tu! V konečnom dôsledku urobte jednorazovú očistu konzumáciou zvyšku liečivej vody Hunyadi. Robiť pravidelnú očistu čriev je ZAKÁZANÉ!

Môže sa stať, že počas diéty cítim hlad?

Ak ste si svoju dennú dávku vypočítali správne, a bez zvyšku ste ju počas dňa aj skonzumovali, pocit hladu sa nemôže vyskytnúť. Ak sa cítite hladný, skontrolujte si svoje výpočty, alebo potreby vášho organizmu sú iné, lebo počas Turbo Diety® je pocit hladu neprirodzený. V tomto prípade sa obráťte na našich poradcov!

Čo mám robiť, ak po konzumácii dennej dávky stále cítim hlad?

Presvedčte sa či nejde o psychický hlad. Ak ste si istý, že príjem kalórií je nedostatočný (napr. cítite únavu, slabosť), požiadajte o pomoc našich odborníkov tu! Ak vo vašom prípade ide skôr o psychický hlad, vypite si šálku zeleninového vývaru, alebo sa poprechádzajte na čerstvom vzduchu - často sú totiž hladné iba naše oči, čo je lepšie riešiť vyvetraním hlavy.

Stravujem sa viackrát denne. Ako si mám rozdeliť svoju dennú dávku?

Denné množstvo kokteilového prášku si môžete rozdeliť na viackrát, najdôležitejšie je maximálne skonzumované denné množstvo.

Denne sa obyčajne stravujem len dvakrát (napr. nikdy neraňajkujem). Ako držať diétu s kokteilovým práškom v takomto prípade?

Metóda Turbo Diety® sa zakladá na konzumácii denného množstva prášku, preto je dôležité dodržiavať presné dávkovanie! Pravidelná konzumácia raňajok – kokteil sa na základe zloženia považuje za stravu(!) – zabezpečí, aby sa nedostavil hlad. Takto sa látková výmena nastaví na optimálny rytmus. Uvidíte, oplatí sa dodržiavať predpísané dávkovanie.

Čo robiť, ak nezačnem chudnúť?

Ak dodržíte odporúčania diéty, tak dopady budú citeľné už o niekoľko dní (v kilách alebo centimetroch). Organizmus niektorých ľudí kvôli ich životospráve, alebo skladbe tela má špeciálne potreby, preto musia sledovať diétu šitú na mieru. Ak sa vyskytne takýto problém, pýtajte sa našich odborníkov v Turbo Dieta® centre na telefónnom čísle 0910 956 849.

Môžem striedať chute denne, alebo aj po jednotlivých stravovaniach?

Áno, môžete si zvoliť iné chute aj pri každom stravovaní - takto urobíte svoju diétu naozaj pestrou. Môžete aj zmiešať rôzne príchute, napr. vyčarujete naozaj zaujímavé chuťové kombinácie miešaním bielkovinového prášku čokoládovej a pistáciovej príchute. Ďalšie nápady nájdete tu!

Môžem piť akékoľvek nealko nápoje počas diéty?

Počas diéty sa odporúča konzumácia minerálnej vody, šťavy zo zeleninovej polievky, resp. ovocného a zeleného čaju – príjem takýchto tekutín najviac podporuje detoxikačné procesy organizmu. Neodporúča sa konzumácia nápojov s kysličníkom uhličitým, ovocnej alebo zeleninovej šťavy s obsahom cukru alebo konzumácia ochutenej minerálnej vody.

Môžem ochutiť vodu?

Môžete ju ochutiť podľa svojej chuti, ak sa tým nezvýši príjem kalórií. V tomto redukčnom programe sa neodporúča konzumácia cukru.

Počas diéty je naozaj zakázané pitie alkoholu?

Alkohol je pre obsah cukru bohatý na kalórie a spôsobuje hlad – preto sa neodporúča, ale pohár suchého vína neuškodí, ak ste práve v spoločnosti.

Prečo nesmiem počas diéty piť čaje alebo užívať prípravky na detoxikáciu či odvodnenie?

Prípravky na detoxikáciu či odvodnenie bránia náležitému vstrebávaniu bielkovín, takto organizmus môže zužitkovať menej výživných látok, než potrebuje.

Prečo je dôležité piť štavu zo zeleninovej polievky?

Zeleninová polievka pomáha udržať rovnováhu kyselín a zásad v organizme. Navyše uľahčuje aj redukčnú diétu: svojou chuťou výborne dopĺňa sladkú chuť bielkovinového kokteilu.

Prečo je dôležitá konzumácia číreho zeleninového vývaru?

Zeleninový vývar pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu organizmu. Okrem toho uľahčuje aj diétu: svojou chuťou vynikajúco dopĺňa sladkú chuť bielkovinového kokteilu.

Čím sa dá nahradiť šťava zo zeleninovej polievky?

Na doplnenie diéty je najlepšia šťava z varenej zeleninovej polievky (nie bujón či sáčková polievka), ak však nemáte možnosť si ju uvariť, môžete namiesto nej piť doma lisované zeleninové šťavy, alebo kvalitné zeleninové šťavy z obchodu, 2 dcl zeleninovej šťavy zriedime s 1 dcl vody. Pri nich dbajte na to, aby neobsahovali umelo pridávaný cukor. Zeleninová šťava nesmie obsahovať cukor! Paradajkovú šťavu neodporúčame, prekysličuje organizmus.
Ak vám pravidelná príprava zeleninovej polievky nevyhovuej, nahraďte ju kapsulami Turbo Dieta® Herbal Harmony, ktoré sme vyvinuli vyslovene za týmto účelom.

Už športujete, alebo len teraz začínate?

Ak je šport súčasťou bášho života, počas Turbo Diety® môžete naďalej vykonávať pohybovú aktivitu vo zvyknutej intenzite. Alebo si môžete vybrať nižšiu intenzitu, ak ste doteraz necvičili (napr. pešia chôdza, bicyklovanie, plávanie). Pre organizmus bude najlepšie, ak sa musí prispôsobiť len jednej väčšej zmene. Správny čas pre zvyšovanie intenzity cvičenia bude po diéte.

Otázky týkajúce sa 14-dňového Intenzívneho Programu

Môžem jesť počas Turbo Diety® Intensive?

Počas Turbo diety® Intensive nie je povolená konzumácia žiadnej tuhej stravy! Ani jogurt, jablko, nakoľko sa tým naruší preprogramovanie tela. Počas kúry je možné užívať len Turbo Dieta® kokteily a šťavu z doma uvarenej zeleninovej polievky. Pocitu hladu sa nemusíte obávať, keďže konzumácia bielkovinového kokteilu Turbo Dieta® navodí pocit sýtosti.

Prečo je dôležité piť šťavu zo zeleninovej polievky?

Zeleninová polievka pomáha udržať rovnováhu kyselín a zásad v organizme. Navyše uľahčuje aj redukčnú diétu: svojou chuťou výborne dopĺňa sladkú chuť bielkovinového kokteilu.

Môžem 14-dňovú Turbo Dietu® Intensive predĺžiť?

Diétu môžete držať 14 dní. Ak máte záujem zbaviť sa ďalších kilgramov, oboznámte sa s našim 30-dňovým programom Turbo Dieta®.

Čo je podstatou prečistenia čriev a ako dlho to trvá?

Prečistenie oslobodí črevá od tých usadených toxínov, ktoré spomaľujú vstrebávanie výživných látok (napr. bielkovín). Trvanie prečistenia čriev je individuálne odlišné, ale obyčajne prebehne za pol dňa. Ak trpíte na akékoľvek problémy hrubého čreva, používajte detoxikačný čaj, ktorý dostanete v lekárni. Týmto môžete nahradiť liečivú vodu Hunyadi János. Počas Turbo Diety® je prísne zakázané užívanie akýchkoľvek prípravkov s laxatívnymi účinkami!

Čo spraviť v tom prípade, ak sa po detoxikačnej fáze uskutočnenej v 1. deň neobnoví normálny rytmus peristaltiky čriev?

V takomto prípade nepoužívajte ku kokteilovému prášku mlieko, ale zvoľte radšej vodu. Týmto sa rýchlejšia peristaltika spomalí a bielkoviny sa môžu vstrebať do organizmu. Táto diéta nedosahuje pokles hmotnosti preháňaním, ale zužitkovaním vlastných tukových rezerv organizmu.

Ak preruším Program Instensive, môžem v ňom neskôr pokračovať? Ak áno, ako?

Ak prerušíte Program Intensive jedným tuhým jedlom (napr. počas stretnutia s priateľmi), odporúčame druhý deň začať prečistením čriev. Následne pokračujte v diéte ako to bolo zvykom doteraz. Ak diétny program porúšite viackrát, navrhujeme, aby ste prešli na 30-dňový program Turbo Dieta® (zapojte sa do 2. fázy), pretože Program Intensive je pre vás nevhodný.

Otázky spojené so zdravotným stavom

 

Mám vysoký krvný tlak: môžem držať Turbo Diétu®?

Vysoký krvný tlak je často spôsobený nadváhou. Táto diéta vedie k redukcii hmotnosti a je skvelým spôsobom na odbúranie tukov, preto jej vysoký krvný tlak nebráni. Pred tým, ako začnete držať diétu, konzultujte ju so svojím ošetrujúcim lekárom.

Mám cukrovku, môžem držať Turbo Dietu®?

V tomto prípade odporúčame osobitný program. Predtým, než s diétou začnete, konzultujte ju so svojím lekárom!

Ak trpím na reflux: skúsenosti osôb, ktoré trpeli na reflux: úspešne používali Turbo Dietu®, dokonca referovali o zmiernení jeho symptómov. V prípade, že  by ste sa vy osobne mali konzumácii mlieka vyslovene vyhýbať, bielkovinový nápoj môžete konzumovať aj s vodou. V tomto prípade musíte dať 5 odmeriek kokteilového prášku do jednej dávky kokteilu.

Ak mám problémy so štítnou žľazou: v prípade problémov so štítnou žľazou predtým, ako s Turbo Dietou® začnete, sa bezpodmienečne poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. V prípade nedostatočnej činnosti štítnej žľazy je táto diéta, založená na prísune bielkovín, teoreticky účinná, ale jej účinnosť sa odporúča napomáhať jódom. (K produkcii hormónu štítnej žľazy (tyroxínu) organizmus potrebuje jód, na jeho doplnenie odporúčame k Turbo Diete® prípravok Jódaqua.) V prípade nadmernej činnosti štítnej žľazy Turbo Dietu® neodporúčame. 

Ak máte intoleranciu na laktózu alebo lepok: vyberte si neochutený kokteilový prášok Turbo Diéta, ktorý je bezlaktózový a bezlepkový. Svoj kokteil môžete dochucovať koreninami a arómami, aby nebola diéta príliš monotónna. Ak máte problém iba s lepkom, môžete sa rozhodnúť aj pre čokoládovú príchuť.
Ďalšie kokteilové prášky môžu užívať osoby citlivé na laktózu iba na vlastnú zodpovednosť, môžu sa sami rozhodnúť s prihliadnutím na rozsah citlivosti, či si ich vyskúšajú alebo nie. Na základe doterajších reakcií zriedkavo spôsobuje ťažkosti. Osobám s laktózovou intoleranciou sa každopádne odporúča príprava kokteilu s vodou. V tomto prípade pridajte 5 odmeriek do jednej dávky.

Ak ste dojčiaca mamička: je lepšie, ak si mamičky, ktoré dojčia denne 2 alebo viackrát so začatím akejkoľvek diéty, a teda aj Turbo Diety® ešte počkajú. Ak dojčíte už len raz denne, odporúčame vám dodržiavať pokyny 3. fázy 30-dňovej Turbo Diety®. Takto bude chudnutie postupnú – berú sa do úvahy potreby vášho organizmu, ako aj potreby organizmu vášho dieťatka.