Poradenstvo: info@turbodieta.sk
Slovensky
Maďarský English Deutsch Polski Slovensky

Pôst - pre podporu trvalého chudnutia

Pôst môže podporiť trvalý úbytok hmotnosti. Úspechy na začiatku diéty posilňujú motiváciu a vytrvalosť.

Pre trvalý úbytok hmotnosti nie sú vhodné pôsty, pri ktorých sa prijíma len voda, alebo iné tekutiny s nedostatočným množstvom výživných látok. K strate hmotnosti v takýchto prípadoch dôjde v dôsledku odstránenia zadržanej vody z tela a úbytku svalovej hmoty, pričom sa spomaľuje látková výmena.

Po ukončení pôstu sa zhodené kilogramy vrátia pomerne často aj s úrokmi. Spôsobuje to fakt, že menej svalovej hmoty spáli menej energie, čím sa energetická potreba organizmu zníži a telo začne aj z normálnej porcie jedla ukladať zásoby vo forme tuku. Toto je takzvaný jojo efekt.

Ak sa chcete vyhýbať tomu, aby Váš organizmus odbúraval svaly počas pôstu, musíte prijímať bielkoviny hoci aj vo forme tekutiny! Takto svalom doprajete potrebnú výživu, teda bielkoviny, a tým zachránite ich odbúravanie. Pritom dosiahnete aj svoj pôvodný cieľ: detoxikáciu organizmu.

Pôst a Turbo Diéta

Lekári odporúčajú popri pôste aj príjem 50 gramov bielkovín. Kokteily Turbo Dieta® obsahujú biologicky vysoko výživné, veľmi ľahko stráviteľné bielkoviny, vďaka ktorým sa počas pôstu chudne zväčša bez úbytku svalstva.

V závislosti od doby postenia budete potrebovať 1-2 balenia kokteilového prášku Turbo Diéty®. Ďalej »