Poradenstvo: info@turbodieta.sk
Slovensky
Maďarský English Deutsch Polski Slovensky

Program Turbo Dieta® 40 kg +

Vaša hmotnosť je oveľa vyššia ako to bolo doteraz? Máte pocit, že je vám nadbytok tuku už na ťarchu, rýchlo sa unavíte, alebo už trpíte na nejakú chorobu kvôli nadváhe? Prípadne máte nadváhu už dlhšiu dobu, ale doteraz nič nepomohlo?

Nie ste sami, mnohí z nás trápia podobné problémy!
Miesto pohodlia a vonkajšej krásy, ktorá je samozrejme tiež dôležitá, aby ste sa mohli cítiť dobre vo svojej koži, je oveľa podstatnejšie pevné zdravie!

Určite musíte schudnúť, aby ste nemali viac potiaže!

Diéta sa zakladá na dodržiavaní určitých pravidiel, dôležité je aj presné dávkovanie Turbo Dieta® kokteilu! Tento program predstavuje prepracovaný 30-dňový Program pre ľudí s väčšou nadváhou. Prepracovanie programu hrá dôležitú rolu, nakoľko stavba tela je iná, ako aj veľkosť jednej porcie jedla. Počas diéty sa musíme prispôsobiť aj potrebe živín. V prípade väčšej nadváhy musíme rozmýšľať v dlhodobom horizonte, nakoľko ani kilá nenabehli za pár týždňov.

Počas Programu sa budú obmieňať intenzívne a menej intenzívne fázy: týmto spôsobom sa podporí úbytok hmotnosti tak, že organizmus nebude namáhaný chudnutím a predsa sa dostavia viditeľné výsledky v krátkom čase. Dodržujte príjem 4 porcií (raňajky, obed, olovrant a večera).

Počas programu sa budete stravovať pravidelne, navyše sa kokteil kvôli nutričnému obsahu považuje za stravu (!), vďaka čomu môžete chudnúť bez trápenia a navyše sa môže znižovať riziko ochorení v dôsledku nadváhy!

Informácie ohľadom prípravy jedál, receptov môžete čerpať z našej webovej stránky. Nájdete tu veľa overených a chutných receptov, ktoré si ľahko navaríte. Navyše ich určite ocenia aj ostatní členovia rodiny!

Ak sa pustíte do Turbo Dieta® Programu, garantujeme, že oľutujete jedine to, že ste s ňou nezačali už skôr!

Turbo Dieta® sa môže nasadiť aj v tom prípade, ak ste diabetik! Tu sa môžete informovať!


Pozrime sa na podrobný popis diéty!

1. Prechod, fáza detoxikácie (1-2-3.deň)

Ak ste doteraz nevedeli dohliadnuť na pravidelné stravovanie, teraz je ten správny čas na položenie pevných základov. Predzásobte sa na viacero malých stravovaní, takto bude diéta prebiehať oveľa ľahšie.

AKO? Olovrant a večeru nahraďte 1 porciou Turbo Dieta® kokteilu.* Denný kalorický príjem ku kokteilom má byť 1200 kcal, na bielkoviny bohaté a na sacharidy chudobné jedlo.*


2. Fáza detoxikácie (4-10.deň)

Je načase, aby sme organizmus oslobodili od toxických látok, psychicky aj fyzicky sa naladíme na diétu! Aj keď sa tieto dni môžu zdať prísne, verte, organizmus bude vďačný za niekoľkodňovú detoxikáciu.

4. DEŇ

Odporúčanou nie však povinnou súčasťou diéty je očista čriev, ak sa ju rozhodnete vykonať, musíte postupovať podľa nasledovných pokynov: očista čriev vyžaduje niekoľko (3-4-5) hodín. Je dobré ju naplánovať na skoré ráno v pokojnejší deň, alebo napr. na víkend či na voľný deň. (Ak to inak nejde, môžete to urobiť aj v 3. deň neskoro poobede.)

AKO? 20 g horkej soli rozmiešajte v 1,5 dl vody (môžete ochutiť čerstvo lisovanou citrónovou šťavou) alebo pomarančovej šťavy a vypite, alebo si dajte 0,5 l liečivej vody Hunyadi János. Účinok sa prejaví cca po 2 hodinách, zintenzívni sa návšteva toalety. 2hodiny po poslednom vyprázdnení stolice môžete vypiť prvú dávku bielkovinového kokteilu. V ten deň musíte vypiť ešte minimálne ďalšie 3 dávky kokteilu. (Nevzťahuje sa to na tých, ktorí kúru robia v 3. deň neskoro poobede.)
Pozor! Očistu čriev urobíte iba raz! Ak trpíte na ochorenie žalúdka alebo črevného systému (zápalové ochorenia), očistu čriev neodporúčame!

5.-10. DEŇ

AKO? Raňajky, obed, olovrant a večeru treba nahradiť 1 porciou Turbo Dieta® kokteilu.*

3. Fáza úbytku hmotnosti (11-24.deň)

Diéta sa ľahko dodržiava, nepotrebuje veľké zásahy do spôsobu života, no nadbytočné kilá sa predsa zo dňa na deň redukujú. V tejto fáze je cieľom, aby sme sa neustále uberali za vysnenou hmotnosťou. V organizme sa doplnia vitamíny, ale najlepším efektom je, že  sa neprestajne odbúravajú tukové zásoby.

AKO? Raňajky, olovrant a  večeru nahradíme 1 porciou Turbo Dieta® kokteilu. Na obed si doprajte na bielkoviny bohaté, ale na sacharidy chudobné jedlo v kalorickej hodnote 600 kcal.*


4. Fáza stabilizácie (po nasledujúcu fázu detoxikácie)

Touto fázou sa začína menej intenzívna časť diéty, keďže sa telo po ukončení diéty automaticky vráti na svoju pôvodnú hmotnosť. Fáza stabilizácie má za účelom privyknúť látkovú výmenu a myseľ k novej váhe, množstvu jedla a systému diéty.

AKO? Večeru nahraďte 1 porciou Turbo Dieta® kokteilu. Ďalší kalorický príjem (raňajky, obed, olovrant) ku kokteilu by mal byť 1200-1500 kcal denne, na bielkoviny bohaté a na sacharidy chudobné jedlo.*

4. fázu programu držte dovtedy, kým sa nebudete cítiť pripravení na ďalšiu intenzívnu fázu. Odporúčaná prestávka by mala byť 5-7 dní. Následne pokračujte od 2. fázy.

Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na našich odborníkov. S radosťou Vám pomôžu!

 

OBJEDNÁM SI ZAČIATOČNÝ BALÍK A SCHUDNEM! »


Prečítajte si ďalšie dôležité informácie!

Správne dávkovanie

S použitím 1 porcie mlieka: 4 odmerky (35 g) kokteilového prášku zamiešať v 300 ml 1,5% mlieku. Ak nápoj pripravujete s vodou alebo mliekom s obsahom tuku pod 1% (rastlinnom), dajte 5 odmeriek (cca 43 g) do každej porcie, pretože tým nahradíte chýbajúci obsah bielkovín. Neprijímate dodatočné kalórie. Z rastlinných mliek neodporúčame ryžové mlieko, pretože má vyšší obsah sacharidov.

Pre mužov a ženy s výškou nad 165 cm odporúčame do programu zaradiť aj olovrant okolo 17. hodiny. Pri výške nad 180 cm sa odporúča mať desiatu, a to okolo 11. hodiny.

Keď intenzívne športujete (min. 45-60 minút), pred aj po tréningu vypite polovičnú porciu kokteilu Turbo Diéta® pripravenú s vodou. Ak je Vaša športová aktivita ešte intenzívnejšia, požiadajte o individuálne poradenstvo.

Príjem tekutín a stravovanie

Ak ste počas diéty hladní, pravdepodobne ste si nesprávne zvolili dávkovanie, alebo potreby vášho organizmu sú iné. V tomto prípade požiadajte o pomoc našich poradcov!

Príjem tekutín okrem kokteilov: denne 0,5-1 liter zeleninovej polievky (iba tekutinu) rozdelenej na celý deň. Počas detoxikačnej fázy sa pije iba tekutina, zelenina sa nesmie konzumovať (môže sa zmraziť na neskoršie využitie). Ak si zeleninovú polievku nechcete uvariť, môžete ju nahradiť Turbo Dieta® Herbal Harmony tabletami. Celkový denný príjem tekutín by mal byť spolu s kokteilmi cca. 2,5-3 litre.

Dôležité! V dôsledku intenzívneho uvoľňovania toxických látok sa odporúča užiť denne 2 tablety Turbo Dieta® Herbal Harmony.

O psyliu: Vláknina je „kominárom“ čriev, napomáha odstraňovať usadeniny a podporuje optimálne trávenie, kvôli čomu je výhodné začleniť do diéty aj užívanie psýlia. Denne treba rozmiešať 1 lyžicu psýlia v 2 dl vody a vypiť. Nemá nepríjemnú chuť, zároveň tráveniu veľmi prospieva.

Ďalšie užitočné informácie

Diéta nie je komplikovaná, každopádne odporúčame prečítať si Často kladené otázky, nakoľko v nich môžete nájsť užitočné rady.

Počas držania diéty človek pociťuje normálny telesný a duševný stav. Zápcha, hnačka, pocit hladu, únava či slabosť nie sú súčasťou tejto diéty! Ak sa prejavia ich príznaky, prečítajte si najprv Často kladené otázky, alebo sa spýtajte priamo našich poradcov, ochotne vám pomôžu!

Dôležité! Ak chcete chudnúť, hladovanie nie je dobrou voľbou! Ak človek neustále pociťuje hlad, dlhodobo hladuje, fungovanie organizmu sa začne transformovať kvôli nedostatočnému príjmu výživných látok. Úbytok hmotnosti sa môže dostaviť, ale telo sa úplne vyčerpá a látková výmena sa spomalí. Keď sa nakoniec normalizuje príjem potravy, nastane jo-jo efekt, vďaka ktorému sa kilá môžu vrátiť vo väčšom množstve, ako boli zhodené. Tomuto efektu sa musíte zďaleka vyhnúť!

Ak máte otázky, obráťte sa na nás s plnou dôverou!
OBJEDNÁM SI ZAČIATOČNÝ BALÍK A SCHUDNEM! »